OK

نظارت تصويري شهر قديمي Petra از عجايب هفتگانه جهان با دوربينهاي VIVOTEK

يکي از شهرهاي قديمي و باستاني در ۲۶۲ کيلومتري جنوب شهر عمّان، پايتخت اردن، شهر Petra بوده که...

  

يکي از شهرهاي قديمي و باستاني در ۲۶۲ کيلومتري جنوب شهر عمّان، پايتخت اردن، شهر Petra بوده که به جهت معماري سنگي و صخره مانند و سيستم آبي پيچيده آن معروف است. اين شهر که 312 سال قبل از ميلاد مسيح و کاملاً در تخته سنگها بنا گرديده به جهت هماهنگي منحصر به فرد نوآوري هاي تکنولوژيکي با محيط زيباي طبيعي آن توانايي پيشرفته اي براي مهار سيل آبها از طريق آرايه اي از سدها، مخازن و خطوط لوله آب را دارا مي باشد.

به دليل اهميت تاريخي و ساختار حساس اين شهر، پترا در سال ۱۹۸۵ به‌عنوان ميراث جهاني يونسکو شناخته شده است .

چالش پيش روي اين شهر قديمي 2300 ساله برقراري امنيت و حفاظت از هرگونه تهديده بوده چرا که با وجود توانايي مقاومت در برابر بيش از دو هزار سيل، زلزله و تهاجم همچنان اين شهر در معرض خطر بيشتري نسبت به قبل مي باشد.

اين شهر تاريخي و زيبا با رنگ سرخ صخره هايش که در دل خود شهر را حک کرده در حال حاظر توسط گردشگران زيادي مورد بازديد قرار گرفته و به همين جهت سازه هاي باستاني و معماري صخره اي آن در معرض خطر آسيب پذيري مي باشد. در راستاي اين تهديدات که نه فقط براي ميراث فرهنگي آن منطقه بلکه براي توريست ها و اقتصاد اردن خطر جدي مي باشد سازمان بين المللي پترا در سال 1989 تاسيس و با ديگر سازمان هاي حفاظت بين المللي همراه گرديد تا از اين شهر ارزشمند محافظت نمايد.

 اين سازمان در اولين اقدام تصميم به نظارت منطقه با تضمين حفاظت ناحيه تاريخي و نيز حفظ زيبايي طبيعي محيط اطراف گرديد که براي نيل به اين هدف  VIVOTEK تنها شرکتي بود که توانست با ارائه راه حلي جامع براي استقرار يک سيستم نظارت تصويري مدون ، مطمئن و پيشرفته اين منطقه تاريخي را از تهديدات حفظ نمايد.

 طيف گسترده اي از دوربينهاي تحت شبکه چند منظوره و حرفه اي با دستگاه هاي NVR و نرم افزار مديريت تصوير پيشرفته VAST شرکت VIVOTEK همگي به اتفاق کمک به ارائه يک راه حل فناورانه در شهر تاريخي Petra گرديد که تجهيزات نصب شده در اين پروژه به شرح زير مي باشد:

550 دوربين تحت شبکه با مدلهاي FE8180 ، SD8364E و IP8371 همراه NVRهاي مدل ND8422P و ND8322P

 

جهت کسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص مي توانيد به لينک زير مراجعه نماييد :

http://www.vivotek.com/en/vivotek_protects_one_of_the_wonders_of_the_world_the_ancient_city_of_petra/
1395/10/06

Bookmark and Share   شماره خبر :201 تعداد بازدید :771

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload