OK

ضبط مطمئن تصاوير با استفاده از تکنولوژيSeamless Recording

شرکت VIVOTEK مانند ساير برندها، دوربين هايي با قابليت SD/SDHC توليد کرده است .لازم به ذکر است

 

 ضبط  مطمئن تصاوير با استفاده از تکنولوژيSeamless Recording 

شرکت VIVOTEK مانند ساير برندها، دوربين هايي با قابليت SD/SDHC توليد کرده است .لازم به ذکر است که SD کارت ها براي ضبط به صورت مداوم مناسب نخواهند بود در مقايسه با هارد ديسک ها سرعت READ  و WRITE  و ظرفيت پايين تري خواهند داشت.کاربرد مناسب آن براي ضبط رويدادها و يا تهيه پشتيبان گير از اطلاعات سيستم نظارت تصويري در حالتي که دوربين از شبکه قطع مي شود است.در واقع ضبط بر رويSD  ، قابليت بازيابي مجدد تصاوير بر روي سرور مرکزي را فراهم مي کند.

مزاياي ضبط بر رويSD:

1.ضرورت استفاده ازسرور و استفاده از ذخيره سازها کاهش مييابد.
2.باربرروي شبکه و فرستادن تصاوير و انتقال اطلاعات بر روي سرور به صورت قابل ملاحضه اي کاهش مييابد.
3.بالا بردن کيفيت تصاوير ضبط شده بيشتر از حدي که ممکن است شبکه تحمل کند چراکه بازيابي مجدد تصاوير تنها به توالي مرتبط اي که در سرعت پايين بازيابي مي شود محدود مي گردد.


معايب ضبط بر رويSD:

1.به دليل احتمال سرقت و يا قطعي دوربين همه تصاوير ضبط شده از بين خواهد رفت.
2.SD  ها به دليل ظرفيت پايين قادر به ضبط تصاوير دوربين ها در بازه زماني بالا با کيفيت بالا نخواهند بود.
3.در صورت قطع دوربين از شبکه ،کاربرها دسترسي به تصاوير ضبط شده دوربين را ندارند.
4.انعطاف پذير نبودن تصاوير ضبط شده در مقايسه با حالتي که يک سرور ضبط تصاوير به صورت متمرکز وجود دارد.براي مثال چالش هايي براي يکپارچه گي راه حل هاي access control )third-party ) در جهت کنترل اطلاعات ضبط شده بر مبناي رويدادها وجود دارد.
5.بازيابي کند و باز پخش تصاوير ضبط شده در دوربين در طول بررسي رويدادها ، منجر به کندي پروسه بررسي رويدادها مي شود.


ضبط بي وقفه (Seamless Recording )

دوربين ها در شبکه مي توانند به دلايل مختلفي قطع شوند:مانند دوربين اي که متحرک است(دوربيني که بر روي وسيله نقليه نصب است)يا به هنگام بوجود آمدن مشکلي در سيستم ويا نگهداري شبکه و يا سرور دوربين براي بازه زماني از شبکه موقتا قطع مي گردد. در چنين شرايطي تصاوير ضبط شده از دست رفته به هنگام اتصال مجدد دوربين در شبکه قابل بازيابي مجدد هستند.به علاوه اين قابليت در شرايط معمولي نيز (بدون قطعي در شبکه) مورد استفاده قرار مي گيرد به اين صورت که تصاوير بر رويSD  ضبط خواهد شد تا زماني که ضبط بر روي سرور احساس گردد.براي مثال به هنگام وقوع رويداد و يا تاخير در بازيابي به منظور صرفه جويي در پهناي باند درطول ساعات کار.


در حالت هاي زير مي توان از قابليت ضبط بي وقفه استفاده کرد:

1. ارتباط با دوربين قطع شود:

اگر ارتباط دوربين با شبکه قطع شود سرور ضبط ، زمان قطع دوربين را ثبت مي کند هنگامي که ارتباط دوربين با شبکه مجددا وصل شود سرور به صورت اتوماتيک تمامي اطلاعات ضبط شده را بازيابي مي کند.تمامي تصاوير برروي ديتا بيس استاندارد بر روي سرور بر گردانده مي شوند و امکان بازپخش براي کاربران را فراهم مي کند.دوربين هاي ويوتک همين طور که گفته شد قابليت تعريف زمان بندي ويا تعريف قانوني که به هنگام بروز حرکت و يا رخ دادن واقعه بر رويSD  شروع به ضبط کند ،را دارا مي باشند. با تعريف اين قابليت حجم اطلاعات ضبط شده بر رويSD و بازيابي تصاوير بر روي سرور کاهش مييابد .

2.قطع شدن سرور:

اگر سرور قطع شود ويا به منظور نگهداري خاموش ويا سخت افزار آن دچار مشکل گردد ،ضبط بر رويSD در هر دوربين انجام خواهد شد و به هنگام وصل مجدد سرور،کل اطلاعات بازيابي مي گردد.سرور به صورت پيوسته آخرين زمان فعال بودنش را بر روي فايلي ثبت مي کند ،وقتي سرور مجددا وصل مي شود به اين فايل براي مدت زماني که در شبکه فعال نبوده است مراجعه کرده و تمام تصاوير ضبط شده از دوربين ها بر روي سرور بازيابي مي گردد.

3.دوربين هاي متحرک:

در برخي شرايطي دوربين ها بر رويوسايل نقليه قابل حرکت (اتوبوس)مي باشند.اين وسايل نقليه در طول روز  به دليل حرکت خارج از شبکه مي باشند در اين حالت تصاوير بر رويSD ضبط مي گردد.هنگامي که  به گاراژو يا هر نقطه اي که داراي شبکه مي باشدبرگردند کل تصاوير ضبط شده مجددا بازيابي مي گردد.

4.دوربين هايي که در شبکه هاي بي سيم و يا عمومي نصب هستند:

زماني که دوربين بر روي يک شبکه عمومي مانند اينترنت ويا شبکه بي سيم ناپايدار قرار مي گيرد ،سرور لحظه به لحظه با قطعي دوربين در شبکه مواجه خواهد شد.استفاده از اين قابليت بهترين راه حل در اين شرايط خاص است.1396/04/26

Bookmark and Share   شماره خبر :336 تعداد بازدید :534

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload